تبلیغات
مقدمه

هر روز در رسانه های جمعی (رادیو،تلویزیون،روزنامه و...) شاهد پخش تبلیغات شرکتهای مختلف هستیم، که با پرداخت هزینه های بسیار بالا صورت می گیرد. ولی شرکتها برای فروش بیشتر و سود بیشتر این راهکار را دنبال می کنند . در چند سال اخیر با گسترش روز افزون اینترنت و پایین بودن هزینه تبلیغات در اینترنت شرکتها نیز به دنبال قرار دادن تبلیغات خود در اینترنت شدند و سایت هایی را برای این منظور انتخاب می کنند که بیننده بیشتری داشته باشد (بازدید کننده بیشتر = فروش بیشتر) و این سایت ها نیز هر چه بازدید کننده بیشتری داشته باشند درخواست مبلغ بالاتری می کنند .

سایت ها جهت افزایش بازدید کننده اقدام به ثبت نام بازدید کنندگان می کنند و جهت بازدید از سایت حتی پول هم پرداخت می کنند  در حقیقت سایت ها برای گرفتن تبلیغات بیشتر و افزایش نرخ تبلیغات به دنبال عضوگیری و بازدید مستمر کاربران اینترنت می باشند و این کار را با پرداخت درصدی از سود خود انجام می دهند

در ابتدا بد نیست با نحوه فعالیت اینگونه سایتهای تبلیغاتی بیشتر آشنا شویم . همانگونه که می دانید سایتهای تجاری اینترنتی یا ارایه دهنده کالای فیزیکی و یا ارایه دهنده خدمات می باشند . مهمترین نیاز این سایتهای تجاری دارا بودن میزان قابل قبول بازدید کننده از آنهاست . هرچه در اصطلاح ترافیک این سایتها بالاتر باشد نرخ رشد آنها نیز بالا رفته و شرایط بقای آنها در عرصه تجارت اینترنتی از تضمین بالاتری برخوردار خواهد بود. حال برای دستیابی به آمار بالای بازدیدکنندگان سایتهای تجاری چه باید بکنند؟ کارآمدترین ترفند آنها برای جذب مشتریان بالقوه ، کمک گرفتن از سایتهای تبلیغاتی است که بنحوی موثر با تبلیغات برای سایتهای تولیدی باعث رونق آنها می شوند . اما هنوز کار تمام نشده!!! خود سایتهای تبلیغاتی هم برای سرویس دهی مناسب نیاز به ترافیکی بالا از بازدید کننده دارند . بهمین دلیل سایتهای تبلیغاتی با توسل به روشها و ابتکارات متعدد زمینه افزایش بازدیدکننده را در سایتهای خود فراهم می کنند . بعنوان مثال یک سایت تولیدی قراردادی با یک سایت پر ترافیک تبلیغاتی منعقد می کند که به ازای هر بازدید کننده ای که از طریق سایت تبلیغاتی مذکور به سایت تولیدی برود 1$ به سایت تبلیغاتی بپردازد . حال سایت تبلیغاتی نیز برای جذب بازدیدکنندگان امتیازاتی می دهد مثلاً 10 سنت تنها برای عضویت در سایتش به شما میدهد و اگر شما بر روی بنر سایت تولیدی که در سایت تبلیغاتی نصب شده است کلیک کنید و به سایت تولیدی بروید به شما 10 سنت دیگر هم میدهد . با کمی تامل می بینیم که این چرخه به نفع هر سه طرف معامله تمام می شود . چراکه سایت تولیدی پر ترافیک می شود و احتمل تبدیل بازدید کننده به خریدار در این سایت افزایش پیدا می کند . از طرف دیگر سایت تبلیغاتی نیز تنها بخش کوچکی از سود  وپولی را که از سایت تولیدی گرفته به شما پرداخت کرده است و شما هم 20 سنت کاسب شده اید . روش کسب درآمد از سایت های تبلیغاتی معمولاً اینگونه است که ابتدا شما در سایت تبلیغاتی عضو می شوید . به این ترتیب یک سبد حساب به شما تعلق می گیرد که با رساندن موجودی آن به مقداری مشخص مثلاً 10$ می توانید از آن برداشت کرده و به حساب اینترنتی خود بریزید و به ایران منتقل کنید .

در این سایت ها بابت کارهای زیر پول داده می شود:

1- ثبت نام در سایت ها

2- خواندن ایمیل های ارسالی سایت

3- کلیک کردن روی لینک های

4- نمایش سایت ها

در این کار چهار طرف نقش دارد:

1-     یک شرکت تجاری که میخواهد کالایش را بفروش مثلا سامسونگ را فرض کنید .

2-     یک شرکت تبلیغاتی بین المللی که قرار است محصولات جدید سامسونگ را معرفی کند یا برای سایت سامسونگ بازدید کننده بفرستد

3-      بازدید کنندگانی که بطور طبیعی تبلیغات سامسنگ را میبینند به سایت سامسونگ میروند یاایمیلهای تبلیغاتی که حاوی جدیدترین محصولات این شرکت است را میخوانند .

4-     شما ... و این شما را فقط شرکت تبلیغاتی میشناسد . شما با او طرفید . شما نیز بر اساس دستور العمل شرکت تبلیغاتی هر روز هرجایی که آن شرکت تبلیغاتی به لیست روزانه شما میفرستد کلیک میکنید یا ایمیل های دریافتی از این شرکت را باز میکنید ( کار شمافقط همین است و در ازاء همین حقوق میگیرید) .

صدها شرکت تجاری بزرگ در جهان وجود دارد و هزاران هزار بیزنس پر درآمد در جهان هست که هرکدام به نوعی به مشتری نیاز دارند . این شکرتهای تجاری و بیزنسها برای جذب مشتری به تبلیغات در سراسر جهان نیاز دارند هرچند که هر بیزنسی گاها بازار مشخصی را هدف قرار میدهد . شرکت ها ی تبلیغاتی هم هدفشان آن است که برای شرکت های تجاری تبلیغات گسترده تری انجام دهند و مشتری بیشتری جذب کنند . اینترنت بزرگترین بازار امروز جهان است که در آن همه چیز خرید و فروش میشود ( لطفا نترسید و ادامه مطلب را بخوانید قرار نیست شما برای شرکت های بزرگ تجاری بازار یابی کنید و کار روزانه شما فقط کلیک کردن است) .

بازار تبلیغات تنها بازار بی نهایت جهان است . شرکتهای تبلیغاتی شدید ترین رقابت را در بین همه بیزنسها برای جذب مشتری دارند . شرکت های تبلیغاتی بزرگ از هر روشی برای بالابردن تعداد بازدید از تبلیغات و از صحنه بیرون کردن رقیبانشان استفاده میکنند . در گزشته تبلیغات در تلیویون یا روزنامه ها حرف اول را میزد . اما کسی نمیتوانست دقیقا مشخص کند چه کسانی چقدر به این تبلیغ توجه کرده اند و فقط تعداد مشتریان تاثیر تبلیغ را نشان میداد . در حال حاضر با آغاز عصر تجارت الکترونیک تبلیغات قابل پی گیری است و دقیقا میتوان بر اساس تعداد کلیک بیننده هر تبلیغ را تخمین زد . شما با شرکتهای تبلیغاتی که ما به شما معرفی میکنیم همکاری میکنید و در قبال این همکاری از آنها حقوق میگیرید.

شما سرمایه اولیه خود را از سایتهایی به دست خواهید آورد که برای انجام کارهای ساده ای به شما پول نسبتا خوبی پرداخت می کنند . مثلا بر روی تبلیغات آن سایت کلیک می کنید ، ایمیل های آنها را می خوانید ، در سایت هایی که آنها معرفی می کنند ثبت نام می کنید ، در مسابقات آنها شرکت می کنید و از همه مهمتر دیگران را به عضویت این سایت ها در می آورید . شما برای همه این کارها پول در یافت خواهید کرد .

ممکن است بپرسید چرا این سایت ها به ما پول می پردازند . فرض کنید شرکت الف سایتی برای فروش اجناس خود ایجاد می کند . مهمترین هدف این سایت جلب بازدید کننده و در نتیجه افزایش فروش اجناس شرکت است . شرکت هایی وجود دارند که این کار را انجام می دهند . یعنی مثلا شرکت ب وظیفه بالا بردن تعداد بازدید کنندگان یا در اصطلاح افزایش ترافیک سایت شرکت الف را به عهده می گیرد و برای هر بازدید کننده که به تعداد بازدید کنندگان سایت شرکت الف اضافه کند ده سنت از این شرکت دریافت می کند . حال شرکت ب سایتی برای خود ایجاد می کند و در سایت خود یک لینک برای سایت شرکت الف قرار می دهد و اعلام می کند که به هر کسی که بر روی این لینک کلیک کند پنج سنت می دهد. وقتی که شخصی بر روی این لینک کلیک می کند و وارد سایت شرکت الف می شود پنج سنت از شرکت ب دریافت می کند . شرکت ب نیز به این دلیل که یک نفر به ترافیک سایت شرکت الف اضافه کرده ده سنت از آن می گیرد . پس شرکت ب هم پنج سنت سود می کند . حالا اگر شرکت الف بتواند این بازدیدکننده را به یک خریدار تبدیل کند شرکت الف نیز سود خواهد کرد . بنابراین هر سه طرف از این جریان سود می کنند .

کسب درآمد در این روش نامحدود است و میزان آن بستگی به میزان تلاش و کوشش شما دارد و در صورتی که شما روزی بین یک تا دو ساعت در این راه تلاش و تبلیغ نمایید میتوانید درآمدتان را به چند صد دلار در ماه برسانید. البته در این کار نیز به مانند هر کار دیگر در همان روزهای اول پولی دریافت نخواهید کرد و برای دریافت اولین پول چند روز یا چند هفته باید تلاش نمایید ولی یکی از مزیتهای این کار افزایش تصاعدی درآمد میباشد که بعد از چند ماه کار کردن درآمد شما نیز چند برابر خواهد شد. برای مثال اگر یکبار در طول 2 ماه 50$ گرفتید؛ در طول همان مدت یعنی 2 ماه بعدی ممکن است 150$ بگیرید و همینطور 2 ماه بعد 300$ و .... ! چون افراد زیرشاخه شما نیز فعالیت میکنند و از فعالیت آنها پول به حساب شما اضافه میشود.

ابزار لازم برای آغاز تجارت :

1-     داشتن یک رایانه شخصی مجهز به Modem یا ADSL .

2-     داشتن اینترنت که من توصیه میکنم از ADSL استفاده کنید چون هم خط تلفن اشغال نمیشود هم از نظر اقتصادی بصرفه تر است .

3-     داشتن یک ایمیل شخصی ترجیحا در Yahoo.co.uk .

4-     داشتن یک حساب الکترونیکی در خارج برای تبادلات دلاری و انتقال آن به ایران که بانکهای اینترنتی متعددی در دنیا وجود دارند که می توان به رایگان در آنها افتتاح حساب نمود و براحتی این پول را به تومان تبدیل کرده و آن را نقد نمود. این بانکها گذشته از تمام مزیت هایی که دارند، از دو ویژگی بارز برخوردار می باشند. اول آنکه به همه اجازه افتتاح حساب رایگان اینترنتی می دهند و دوم آینکه می توان به آسانی موجودی حساب اینترنتی مذکور را به ریال تبدیل کرده و به بانکهای دارای شعبات ارزی داخل کشور نظیر بانک رفاه، صادرات و ملی حواله (واریز) نمود. معرفی و آموزش افتتاح در بانکهای الکترونیکی خارجی در مطالب بعدی .

5-     داشتن یک حساب بانکی در ایران ترجیحا سیبا بانک ملی یا سپهر بانک صادرات .